Nejlepší herní sluchátka

Drátová vs. bezdrátová

V prvé řadě si ujasněte, zda pro vás budou vhodnější sluchátka klasická, či ta bezdrátová. Pokud se vyhýbáte bezdrátovým technologiím na základě obav z latence a prodlev přenosu zvuku, můžeme vás uklidnit – většina bezdrátových sluchátek kvalitních značek se s podobnými neduhy nepotýká. 

 

Bezdrátová sluchátka navíc nabídnou svobodu pohybu a možnost připojení také k mobilu, bohužel je třeba počítat s mírně vyšší cenou. Pokud chcete nějakou tu korunu ušetřit, aniž byste sáhli po levnějších a méně kvalitních alternativách, využijte například slevy na Okay.

 

hnpg8my2nn_1ac10fe513880df0549d0a105458264c87e9b3ef_1662548735_2393.jpg

Konstrukce sluchátkem

Druhým nejzásadnějším kritériem je samotná konstrukce sluchátek. Obloukem se vyhněte špuntům – pro dlouhé hodiny strávené hraním jednoduše nejsou stavěné. Výjimku představují skutečně kvalitní kousky, opět však platí, že si musíme připlatit. Vyplatí se tak sáhnout spíše po sluchátcích kolem uší, které poskytnou vysokou míru pohodlí i tlumení okolních zvuků.

Zvuk

Přestože parametrů, ve kterých se mohou jednotlivá sluchátka lišit, je celá řada, nezapomeňte si ověřit především typ výstupu zvuku. Naprosto nevhodná jsou monofonnímu provedení. A přestože stereo sluchátka bezpochyby splní svou roli, vyplatí se investice do sluchátek s prostorovým (respektive pětikanálovým či sedmikanálovým) zvukem. 

Jaká jsou nejlepší herní sluchátka?

Teď se však pojďme podívat na konkrétní produkty. Sestavili jsme žebříček herních sluchátek, které splňují základní požadavky, a zároveň se pohybují v ceně do 4000 Kč. Pokud můžete do sluchátek investovat větší částku, nebojte se zapátrat mezi dražšími modely, které nabídnou celou řadu dodatečných funkcí i stylových designů.

 

y2io7td67z_1ac10fe513880df0549d0a105458264c87e9b3ef_1662548735_2036.jpg

 

1. Niceboy ORYX X600

Pokud hledáte skvělý poměr ceny a kvality, sluchátka Niceboy ORYX 600 nebudou krokem vedle. Svým zpracováním potěší i náročnější uživatele – vzhledem k tomu, že se jedná o klasická drátová sluchátka, se není třeba obávat prodlev v přenosu zvuku. Zároveň nabízí výborné odstínění hluku, které se spolu s prostorovým 7.1 zvukem postará o skvělý herní zážitek.  Třešničkou na dortu je funkce vibrací, stylový design či kvalitní mikrofon s redukcí šumu.

 

+ Pohodlná konstrukce

+ Prostorový zvuk

+ Redukce šumu

+ Příznivá cena

 

- Připojení pouze kabelem

2. HyperX Cloud II Wireless

Pro všechny hráče, kteří se nechtějí nechat limitovat délkou kabelu a zároveň mohou do herních sluchátek investovat mírně vyšší částku, doporučujeme sluchátka HyperX Cloud II Wireless. O kvalitu zvuku se postará jak frekvence v rozsahu až 20 000 Hz, tak režim prostorového zvuku 7.1. I v případě těchto sluchátek je samozřejmostí ergonomie, díky které jsou pohodlné i po několikahodinovém nošení. Mikrofon, který disponuje funkcí redukce šumu, lze navíc snadno odnímat. 

 

+ Pohodlná konstrukce

+ Bezdrátové

+ Prostorový zvuk

+ Redukce šumu

 

- Vyšší cena

3. Trust GXT Forze-B

V případě, že do herních sluchátek nechcete investovat větší částky, pro vás máme tip na TRUST GXT Forze-B, které jsou k dostání za cenu kolem 1000 Kč. Přestože se jedná o stereofonní sluchátka, těšit se můžete na kvalitní zvuk a dobré odstínění hluku z okolí. Pohodlí zajistí jak měkké náušníky, tak nastavitelná čelenka a sklopný mikrofon. 

 

+ Nízká cena

+ Pohodlí

+ Relativně kvalitní zvuk

 

- Připojení pouze kabelem

- Stereofonní zvuk


 

Zdroje fotek:

 

Unsplash.com / Haidan

Unsplash.com / Sean Do

Unsplash.com / Aman Shrestha

maho125

maho125 je autorom 2 článkov. Viac článkov tohoto autora nájdete na tomto odkaze. Pre viac informácií navštívte profil tohoto autora.

Diskusia

Žiadne komentáre
Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený.
Prihlásiť sa
alebo
Registrovať nový účet
;