Skiny v CS:GO

  skiny    csgo    nákup   

Skiny jsou (většinou) placené kosmetické zkrášlení, jež si můžeme zakoupit do hry CS:GO. Zkrášlením je myšleno to, že zbraně nezískávají skinem nic jiného než hezčí vzhled. Tento vzhled je viditelný každému hráči na serveru a může v některých případech i takticky ovlivnit hru (upoutat díky svým barvám pozornost, nebo rozhodit hráče).

Aktuální seznam všech dostupných skiů ve hře lze najít ZDE.

 

Vzácnost (kvalita) skinů

 

Každý skin má určitou vzácnost, která je vyjádřena jeho barvou v inventáři od šedé přes modrou, tmavě modrou, fialovou, růžovou, červenou až po zlatou.

Jejich rarita/vzácnost je pak dána počtem skinů, které jsou v oběhu v celé herní komunitě. Nejčastější jsou tedy šedé a světle modré skiny, nejméně časté skiny mají pak zlatou barvu.

Důležité tipy:

1) Z bedny nám nemůže padnout horší kvalita nežli tmavě modrá,

2) Nože padají pouze z beden, ze hry nemohou padnout. Jejich dropová frekvence se pohybuje cca na 0,5 %.

3) Z beden i ze hry padají odlišné typy zbraní, mají i jemně odlišně pojmenovanou svou vzácnost, jejich barvy však zůstávají.

 

Speciální kategorie skinů

Některé skiny mohou mít přidané vlastnosti jako například:
1) StatTrak - skin je vybaven displejem, který zobrazuje počet zabití touto konkrétní zbraní. Výměnou nebo prodejem se počítadlo vynuluje, avšak lze si toto počítadlo převést za poplatek pomocí Stattrak Swap tool na jiný StatTrak skin.  Ve steam inventáři má takový skin oranžové ohraničení.

2) Suvenýr - skin byl získán otevřením bedny, kterou daný majitel získal turnajovým dropem. Skin obsahuje informace o zápasu, který se hrál, když bedna padla a speciální turnajové samolepky. Ve steam inventáři má takový skin žluté ohraničení. 

3) Nametag - nametag je item, jež se dá zakoupit a přidat na vybranou zbraň a přidat mu tak "jméno", které si sami vybereme. Při prodeji tomuto skinu/zbrani nametag zůstává a nelze ho již sejmout a znovu použít. Nametag lze ze zbraně sundat pouze tak, že se zničí. Ve steam inventáři má nametag upozornění vykřičníku v červeném kroužku.

4) Nože - nože mají ve steam inventáři zvláštní vzácnost vyznačenou hvězdičkou a fialovým ohraničením, protože se dají získat pouze otevřením bedny (nebo samozřejmě zakoupením na steam trhu). StatTrakovým nožům se barva ohraničení nemění a zůstávají fialové.

 

Povrchové opotřebení skinů

Povrchové opotřebení skinu nám říká, jakou kvalitu bude skin mít a jak moc ošoupaný nebo odřený bude.
Každý skin pak podle svého opotřebení dostane přidělené zařazení do těchto skupin:

1) Battle Scared = poničený bojem

2) Well-Worn = silně opotřebený

3) Field Tested = opotřebený

4) Minimal Wear = lehce opotřebený

5) Factory New = zbrusu nový

 

Dejte při nakupování skinů velký pozor! Každý skin se opotřebovává jinak a i skiny v rámci jednoho opotřebení mohou být opotřebeny různě! Více se dočtete v článku, který se věnuje tomu, nač si máte dát pozor při nákupu skinů na Steam marketu ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak lze skiny získat?

Existuje několik možností, jak lze skiny získat:

1) Herní drop

Hraním CS:GO lze získat itemový drop za každý odehraný zápas, a to například i zápas Arms Race, nebo TDM. Průměrně padá přibližně 2-5 itemů týdně, maximálně 4 itemy denně, a v průměru padá na každý skin dvakrát bedna. Samozřejmě - štěstí při dropu závisí i na tom, jak často CS:GO hrajete.
Něco si zde povíme i o šancích týkajících se opotřebenosti těchto skinů:
Nejvíce dropů bývá ve Field-Tested opotřebenosti , méně jich pak bývá jako Battle-Scared, Well-Worn, nebo Minimal Wear, a zcela nejméně dropů je pak ve Factory New kvalitě.
 

2) Otevření bedny

Bedny jsou herní itemy, které lze otevřít a náhodně tak vylosovat z několika různě vzácných skinů, jež bedna obsahuje. K tomu potřebujeme bednu a klíč. Klíč lze zakoupit na steam marketu, nebo přímo ve hře (tam bývá levnější), bednu lze nejen zakoupit na steam marketu, ale některé padají i ze hry.
 
Pokud si nejste jisti, jak funguje otevírání, můžete provést hrubý pokus v jednom z úvodních simulátorů v prohlížeči nebo na vašem smartphonu:
 
Speciálními bednami jsou pak capsule (padají samolepky) a turnajové dropy = packages (padají suvenýrové skiny)
 
Nás zajímá, jaké jsou šance při otevírání bedny?
Jelikož se bavíme o šancích - průzkumy se hodně liší a sami víte, že když jde o štěstí, může vám nůž padnout z první otevřené bedny, nebo až třeba z pětisté, ale někteří hráči podnikli studie, ze kterých vypočítali drop rate v procentech a tyto studie můžete najít všechny v brzy vydaném článku o bednách v CS:GO.
 
Přibližně to však vypadá takto:

Mil-spec Drop: cca 79 %
Restricted Drop:  caa 17,6 %
Classified Drop:  cca 2 %
Covert Drop: cca 1 %
Exceedingly Rare Drop: cca 0,4%

 

3) Nákup na steam marketu

Skiny lze nakoupit (nebo prodat) i na steam marketu,kde se ceny vyvíjí dle současné nabídky a poptávky cs komunity. Skiny si kupujete bezpečně přes platformu steam a odvádíte při každé transakci provizi Steamu. Zakoupením získáte skin ihned do vašeho inventáře a lze si jej ve hře vybavit na danou zbraň. Pro co největší šanci získat ten nejkvalitnější skin za co nejlepší cenu doporučujeme pročíst článek o nákupu skinů na steam marketu ZDE.

4) Obchodování s jinými hráči

Obchodováním s jinými hráči (tedy výměnou, nebo darováním) lze také skiny získat. Trading je však nebezpečnou formou obchodování a lze se dostat do situace, kdy budeme tzv. oscamováni - tedy podvedeni druhým obchodujícím. Scamu budeme v budoucnu věnovat článek také, takže se dozvíme o různých formách podvodu při obchodování skinu. Tuto formu získávání skinů nedoporučujeme.

 

Diskusia

Qubbben 01.08.2017 19:23

Hmmm....nevedel som že aj csgo je hra od štúdia Blizzard. Hlboko ste u mňa klesli!

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený.
Prihlásiť sa
alebo
Registrovať nový účet
;